Figen Mays,Randolph Ward Mays

"Müşterimin arzularına hitap edecek, kaliteli ama kalitesine oranla da uygun fiyatlı, güvenilir, devamlılığı kesintiye uğramayacak bir ürün..."

HORECA kısaltmasıyla anılan otel, restoran ve catering dünyasının şarap ve içki seçerken kriterleri böyle. 1990’da kurduğumuz ADCO’nun çeyrek yüzyılı bulan serüveninde alçakgönüllü bir firmadan bugünün dev portföyüne ulaşması da, sanırız bu arayışa cevap verebilmemizden ötürü... Her yıl, ekibimizle birlikte dünyanın en önemli şarap buluşmalarına, fuarlar ve tadımlarına gidiyoruz. Türkiye’de yıl boyu pek çok ülkeden onlarca üreticiyi ağırlıyoruz.

Yıl boyunca sayıları binleri bulan şarap ve içki örneğini tadıyor, özelliklerini inceliyor, Türkiye piyasasında başarılı olup olmayacağını araştırıyoruz. Ve bu titiz çalışmaların sonunda, yoğun bürokratik işlemlerin de üstesinden gelerek, Fransızların “selection de selection” dediği seçmenin seçmesi ürünleri sizlere sunuyoruz. Tabii ki bir ürünün seçilmesi ve getirilmesi kadar, onun pazarlanması ve piyasada doğru konumlanması da önemli...

ADCO olarak bunun için iki yıldır dev kataloglar çıkarıyor, 3 aylık mevsimsel ADCO dergisini yayınlıyor, yıl boyu da bölgelerde düzenlediğimiz etkinliklerde sizlerle buluşuyoruz. Ayrıca ithalatını yaptığımız üreticileri de sık sık Türkiye’de ağırlayarak, bu ürünlerin mekanlarda pazarlanmasına da destek veriyoruz. Bu yıl, ADCO olarak bie sürprizimiz daha var. ADCO porföyü, bundan böyle Türk butik şarap üreticilerinin ürünlerine de yer verecek, böylece yükselen Türk şarapçılığını da destekleyecek...

Nitekim bu yılki kataloğumuzda Chateau Nuzun, Gülor ve Nif Bağları firmalarının artık ADCO eliyle dağıtılacağını müjdeliyoruz. Kuşkusuz hizmetlerimizi sadece şarapla da sınırlamıyor, sakeden dünyaca ünlü likörlere, en seçkin şampanyalara, yıllanmış konyaklardan nadir grappalara uzanan bir yelpazede, köpüren şaraplara ve distile içkilere de geniş yer veriyoruz. Bugün geldiğimiz noktayı birlikte inşa ettiğimizi, başarılarımızı siz değerli ortaklarımızın işbirliği ve başarıları sayesinde elde edildiğini de bir an bile unutmuyoruz.

Nice yıllar boyunca birlikte çalışabilmek dileği, sevgi ve saygılarımızla.